מאז ומתמיד האוכל תפס חלק משמעותי בחיי – הן כטבחית וקונדיטורית, הן כיועצת קולינארית ולאחר מכן כשעברתי לעסוק בכתיבה על אוכל ובעריכת תוכן.
עם הולדת בתי הראשונה, אלה, החל תחום האוכל לילדים לתפוס מקום מרכזי בחיי, ומצאתי את עצמי משלבת בין בישולי גורמה לכאלו המתאימים לילדים – עונים לטעמם ובעיקר בריאים ומזינים.

אני יעל,

נעים להכיר

2.jpg

את הקריירה המקצועית שלי בתחום הקולינריה התחלתי בשנת 2000 כטבחית במסעדת יוקרה במנהטן. לאחר חזרתי ארצה עבדתי במטבח של מסעדת "קרן" והתמחיתי כקונדיטורית במסעדה תחת השף חיים כהן. בהמשך הקמתי את מחלקת הקונדיטוריה ובניתי את תפריט הקינוחים במסעדת "בליקר" בהרצליה, עבדתי כקונדיטורית בקונדיטוריה בעלת האוריינטציה הצרפתית "אידלסון 10" וניהלתי את מחלקת הקונדיטוריה של רשת מסעדות "ימה". לאחר מכן הייתי אחראית על בניית התפריט והקמת המטבח של רשת בתי הקפה "הסטריטס".

במשך מספר שנים עסקתי אף בכתיבה על אוכל. הקמתי את ערוץ האוכל באתר תפוז והייתי העורכת הראשית שלו במשך שנתיים, הקמתי את מדור האוכל באתר של זכיינית הטלוויזיה "רשת" ובהמשך כתבתי וערכתי במדור האוכל של וואלה והייתי עורכת המשנה של אתר פודי.

 

הרגע היחיד שבו הרגשתי חסרת אונים במטבח, היה כשנולדה אלה, בתי הראשונה. ממה מתחילים? איך מרסקים? איך נמנעים מחטיפים? איך מונעים עודף משקל? איך מרגילים את הילד לאכול בריא?
למרות נסיון עתיר שנים של עבודה כטבחית וכקונדיטורית, הרגשתי שאני לא יודעת מה לבשל לילדה. בקיצור, הבנתי שאני צריכה לעשות קצת עבודת מחקר.

לשם כך חברתי לתזונאית שרית עטיה, בעלת ניסיון מקצועי עשיר בטיפול תזונתי בילדים ובבני נוער שעבדה גם כעשר שנים במחלקת הילדים בבית החולים שניידר, וביחד בנינו סדרה של מתכונים מגוונים, קלים, מחומרי גלם טריים, בריאים וטעימים, שאת חלקם אף ניתן להקפיא, וכל המשפחה יכולה להנות מהם. 

מתכונים אלה היוו את הבסיס לסדנאות שהעברתי להורים לילדים מגיל שנה ועד גיל העשרה.


אלה, אגב, כבר בעצמה בת עשרה, וסיגלה הרגלי תזונה מאוזנים ובריאים.  היא אוכלת סטייק עם תוספת של ברוקולי, או קציצות ברוטב לצד אספרגוס ואני מרגישה גאה על כך שהצלחתי לפתח אצלה סקרנות ופתיחות למאכלים וטעמים שונים, ליצור לה תפריט מגוון מאוד ובריא.
המטרה שלי היא לחלוק את הידע והניסיון שלי עם הורים נוספים.